Motor Çeşitlerine Göre En İyi Motosiklet Lastiği Hangisi ?

En İyi Motosiklet Lastiği Hangisi 2019

En iyi motosiklet lastiği hangisi sorusu için önerilecek markalar, şüphesiz sizin beklentileriniz yönünde değişmektedir. Bu kapsamda aradığınızın ne olduğuna karar vermelisiniz. Uzun mesafe yol mu alacaksınız, kısa mesafede hız mı yapacaksınız yoksa şehir içinde bu frenli yolculuklara mı çıkacaksınız? Tüm ihtimaller dahilinde kullanabileceğiniz lastik markaları değişiklik gösterecektir. Bu değişiklik kapsamında ise markaların farklı seçenekleri sizleri karşılar. En iyi lastik markaları ile ilgili sorunuzun yanıtını ve çok daha fazlasını bulmak için www.motosikletlastikleri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yol Tutuşunu Önemseyenlere: Michelin

Michelin lastiklerinin özelliği, yumuşak hamurlu olması kaynaklı yol tutuşunun mükemmelliğidir. Yumuşak hamur, yola neredeyse yapışır ve virajlar da dahil yol hakimiyetini zirveye çıkarır. Bunun yanında bu markanın lastiklerinin dezavantajlı yanı, yine yumuşak hamurdan kaynaklı hızlı aşınmasıdır. Michelin lastikleri uzun ömürlü olmaz. Eğer amacınız hız değil, güvenlikse ve biraz da acemiyseniz bu markanın lastiklerini kullanabilirsiniz. Bunun yanında markanın lastikleri, kısa mesafeler ve virajlı yollar için daha uygundur. Bu kapsamda eğer sürekli olarak takip ettiğiniz bir güzergah varsa ve her gün bu güzergahı kullanmakta iseniz (ev- iş arası gibi) kesinlikle Michelin lastiklerini tercih etmelisiniz. Güvenli sürüş severler için en iyi motosiklet lastiği hangisi sorusunun yanıtı bu şekilde verilebilir.

Hız Severlere Pirelli

Profesyonel bir motor sürücüsü iseniz, uzun yıllar motosiklet kullanmanın verdiği bir güvenle artık virajlardan  ve uzun yoldan korkmuyorsanız, size tavsiyemiz Pirelli olacaktır. Hız için üretilmiş lastikler, sert hamuru ile yolda aşınma yapmaz ve uzun ömürlüdür. Uzun yola dayanıklı bu lastikler, yola hakimiyet konusunda sorun çıkarmaz ve motosiklet tutkusunu sürücüye derinden hissettirir. Bunun yanında lastiğin kötü yanı, deneyimli olmayan motosiklet kullanıcıları için savurma problemine yol açmasıdır. Özellikle ani viraj girişlerinde arkada bulunması halinde ölümcül kazalara neden olabilmektedir. Sert hamurundan kaynaklı hızlı sürüş avantajı sunsa da, aynı sebeple asfaltta kayma problemi de meydana getirmektedir. Bu nedenle uzun yola gidenler tarafından daha fazla tercih edilmeli, bol virajlı ve dönemeçli şehir içi trafikte kullanılmamalıdır. En iyi motosiklet lastiği hangisi sorusunun yanıtı, bu iki marka lastiği karşılaştırarak verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Motosiklet Lastiği Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı konuda Motosiklet lastik boyutları, Motosiklet Lastik Ebatları ve motosiklet lastik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.