Motosiklet Kış Lastiği ile Sürüş Keyfini Soğuklar Bozmasın

Motosiklet kış lastikleri 2019

Motosiklet Kış Lastiği ile Sürüş Keyfini Soğuklar Bozmasın!

Motosiklet kış lastikleri, nerede ve hangi koşulda kullanıldığına göre değişen ömürlere sahiptir. Bunun yanında kış lastiklerinin, kullanım alanından bağımsız olarak mükemmel yol tutuşa sahip olması beklenmektedir. Kışın getirdiği zorlu şartlarda, buzlanma gibi sorunlar yaşanabileceğinden, kış lastiklerinin yol tutuşunda sorun olmaması beklenir. Ancak motosikletin özelliğine göre farklı kış lastiği şekillerinden yararlanılabilmektedir. Bu durumda öncelikle motosikletin uzman bir gözle görülmesi gerekecektir. Makineniz için en uygun lastiği firmamızda, uzmanlarımız yardımıyla seçme avantajını kaçırmayın! Firmamızdan destek alarak en uygun fiyatlarla en kullanışlı kış lastiğine sahip olun.

Kış Lastiğinin Özellikleri Nelerdir?

Kış lastiği, motosiklet kullanımı için arabalar kadar söz konusu olmasa da, yaz kış motor kullanan tecrübeli sürücülerin en büyük yardımcısıdır. Soğuk hava ile bağlantılı olarak buzlanan asfaltta hareket edebilmek için yapılması gereken, kış lastikleri ile yola devam etmektir. Bu lastikler, yapı itibariyle yol tutuşuna programlanmıştır. Bu nedenle lastiklerin kullanımı daha fazla yakıt harcanmasına neden olacaktır. Yola neredeyse yapışan lastikler, bu tutuş nedeniyle daha yavaş yol alacak, aşınma daha da artacaktır. Buna bağlı olarak sürücü, aynı yolu gitmek için daha fazla yakıta ihtiyaç duyar. Bu nedenle bu lastikler, yalnız kış aylarında tercih edilmelidir. Bunun yanında lastikler yumuşak hamurludur. Bu sayede ısınma problemi yaşatmaz ve varılmak istenen noktaya kadar asfaltla bütünleşerek yol tutucu görevi görür. . Kış lastiklerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sizleri www.motosikletlastikleri.com  internet adresimize bekliyoruz.

Kış Lastiklerinin Motor Sürücüleri İçin Önemi

Motor sürücülerinin daha güvenli yolculuk yapmaları için kullanılan kış lastikleri, uzun yolda daha iyi bir sürüş deneyimi sunar. Bunun yanında lastikler, keskin virajlarda, soğuk havanın da etkisi ile yere yatma ve sürtünmeye bağlı kazaların önüne geçer. Sürücüler tarafından uzun yollardan ziyade kısa mesafelerde kullanılan bu lastikler, özellikle her gün gidilen yollarda başarı sağlamaktadır. Uzun mesafelerde mükemmel yol tutuşunun bir dezavantajı olarak sürücüyü yorar ve daha fazla yakıt kaybına neden olur. Bunun yanında her gün aynı yolu gidiyorsanız,motosiklet  kış lastiği size kusursuz sürüş keyfini yaşatacaktır

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Motosiklet Kar Lastiği ile Kar Havanızı Bozmasın başlıklı konuda Motosiklet kar lastikleri ve motosiklet kış lastik hakkında bilgiler verilmektedir.