Türkiye’nin ilk büyük off-road motosiklet lastiği CAPRA X

Türkiye’nin ilk büyük off-road motosiklet lastiği CAPRA X

Anlaş, Antalya Belek’de Geneleksel Aile Toplantısı’nda yüksek hacimli endurolar için off-road özellikli yeni lastiği CAPRA X’i tanıttı.

54c85b9c-6e2[1]

 

Anlaş piyasaya sürdüğü scooter kış lastiklerinden sonra dünyanın her bölgesine kış scooter lastiklerini satar konuma gelip 2013’de ihracatını 5 e katlamışdı. Dünyada sayılı lastik üreticilerin yapabilidiği bir segment olan off-road lastiklerde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip  “Dünyadaki en iyi motosiklet lastiği üretisi” 2017 hedefine bir adım daha atıyor.

BMW R 1200 GS üzerinde sergilenen dağ keçisi anlamına gelen CAPRA X ile ilgili verilen ilk teknik bilgiler aşağıda olup motosiklet üzerinde yapacağız testi ilerleyen zamanlarda hem web sitemizde hemde dergimizde görebilirsiniz.

caprax-001-002[1]

CAPRA X

Off- Road Kullanımı olarak dizayn edilmiş olan desen yapısına sahip olup, bloklar bir birine bağlanarak, hem lastik ömrü artırılmış hem de lastiğin çamurlu zeminde kendini temizleyebilen bir özelliğe sahip olması sağlanmıştır.

Avrupa test kriterlerine göre onaylı olan CAPRA X, Ayrıca M+S (karlı zemin)markalamasına sahip karlı zeminlerde performansı yüksektir.

Desen bloklarının merkezde bir birine bağlayan kuşak yapısı ile hem yakıt tüketiminde azalma sağlamakta, hem de gürültü yönüyle muadillerine göre daha iyi bir sürüş konforu yaşatmaktadır.

Özel dizayn karkas yapısı ve sırt karışımı sayesinde özellikle cadde kullanımında viraj emniyeti ve asfalt zeminde kullanım ömrü artırılmıştır.

Desen yapısı ve sırt karışımı sayesinde kuru, ıslak ve karlı yollarda sürüş güvenliği sağlanmaktadır.

Kullanılan tüm malzemeler, Avrupa – Çevre standartlarına uygun seçilmiş olup, lastiğin dizayn aşamasından bugüne çevre duyarlılığı ön plan da tutulmuştur.

CAPRA X her türlü yol koşuluna uyumlu ve her türlü hava şartında kullanıcısına güven vermek üzere dizayn edilmiştir.

caprax-001-003[1]

Bir önceki yazımız olan Metzeler Tourance Next başlıklı konuda 100/90-19 57V, 110-90-19 sava motosiklet lastikleri ve 110/80R19 59V hakkında bilgiler verilmektedir.